3 Şubat 2018 Cumartesi

Osman DURMUŞ Kimdir?

Kimdir o?
Resim alıntıdır
1947 Türkiyesi yokluk ve Ezanın dahi Türkçe okunduğu yıllarda Çankırıda dünyaya gelir.
 Küçük yaşta annesini kaybedince kafaya koydu mutlaka ama mutlaka doktor olmalı ve diğer annelerin ölmelerine müsaade etmemeliydi.
  Çankırıda başladığı ilkokula Kırıkkale de devam etti. Ortaokul fırtıların hız kesmediği yıllardı. Çünkü dışarıda  27  Mayıs darbesi yaşanırken o dünya klasiklerinden Nihal Atsıza kadar bir çok kitap okumuştu. Lise yılları ise tam ülkücü olduğu ve Alparslan Türkeşli yıllardı onun için. 
Lise bitince Ankara Üniversitesi tıp fakültesine yerleşti. Son sınıfta evlenme kararı aldı. Sürekli ülkücü camia dan birileri ile tanışıyordu. Namık Kemal Zeybek Kaymakam iken tanışmaları nasip olmuş ilk muhabbetleri bile saatlerce sürmüştü. 
Genel Cerrahi ihtisanını yapınca Ankara Üniversitesinde Öğretim üyesi ve Doçent oldu. Ama Profesör olamadı, bunun için de hep rektör Enver Hasanoğlundan kuşkulanıyordu.   
Türkiye Üniversite Öğretim Elemanları Sendikası Kurucusu ve Başkanı oldu. Tıpkı Bahçeli gibi mücadele verdi. 1997 de Bahçeli genel başkan olunca onunda yıldızı yükseldi. 
 Yıllarca kiralık ve sobalı bir evde oturdu. Hiç bir hastasından muayene ücreti almamak ile meşhur olmuştu. 
Ve nihayet Sağlık Bakanlığı; ilk yaptığı çıkış Dr. oktar babuna nın ilik kampanyası oldu. Şiddetle karşı çıktı. Gen haritamızı çıkarmaya çalışıyorlar. Stratejik sıkıntıları var dedi.
Marmara Depreminden sonra Amerikan Hastanesine verecek tek hastamız yok,
 İtalyan doktorlar tuvaletler çok pis diyince, ben  mi temizleyeceğim diyordu.
 Ayrıca Yunan kanı istemiyorum ve gönüllüler kalabalık etmesin gibi cümleler ile akıllarda kalıyordu.  2002 de Sağlık Bakanlığını kaybetti.
2014  yerel seçimlerinde İstanbuldan Mhp belediye başkan adaylığı için olumlu haber bekledi. Fakat olmadı . 
İstanbul adayı Rasim ACAR açıklanınca fenalaştı ve Sağlık Bakanı iken kendisine bağlı olan hastanelerden birine hasta olarak kaldırıldı.  

Doç.Dr.  Osman DURMUŞ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder