27 Ocak 2014 Pazartesi

dolandırıcı..
Kuşkusuz Berk  bey   Ülkenin  en saygın  ve  popüler savcısıdır. 90 'lı yıllara kara kabus gibi çöken ve tüm  ükenin başına bela olan örtülü ödenekle yolsuzluk davası Savcı Berk'tedir. Zamanın en modern ve rakipsiz dolandırıcısı Behçet SATAR'ın dosyası elindedir. 
Savcı Berk tüm ülkenin gözü kulağı olan ve  adeta onunla yatıp kakltığı dosyayı sabaha kadar titizlikle inceler. Heyacanlı olduğu kadar uykusuzdurda..
Behçet SATAR cezaevinde babalar gibi karşılanır. Hiç evini aratmayan bir rahatlık yanında ülke genelinde yaptığı nam ve onun etkisi ile gelen karizma... Keyfine diyecek yoktur...
Mahkeme günü geldiğinde Savcı Berk elinde sıkı sıkı tıttuğu dosya ile ilerlerken gazeteciler etrafını çevirir. Gazeteciler tarafından  Berk bey soru bombardumanına tutulmuştur... Her soruya cevap vermeye çalışır. Bir ara arkadaşlar mahkeme süreci devam ediyor derken, telefonu çalar.  Müsaede isteyerek telefona cevap verir..
Savcı Berk : Efendim 
Telefondaki ses : İyi günler ben Alman Focusx Gazetesi muhabiri Marcus Mall.
Savcı Berk : Buyrun..
Telefondaki ses :  Efendim Behçet SATAR'ın dosyası ve mahkeme süreci ile alakalı bilgi alabilmek için aramıştım.
Savcı Berk :  Şu an mahkeme sürecindeyiz.  Dosyası elimde ama onu kodeste daha fazla tutabilecek delilimiz yok maalesef.
Telefondaki ses : Tahminen ne kadar ceza alır efendim.
Savcı Berk :  Elimizdeki kısıtlı  ve yetersiz  deliller ile fazla ceza  alabileceğini düşünmüyorum.
Telefondaki ses : Peki çok teşekkürler, efendim iyi çalışmalar. Kolay gelsin.
Savcı Berk :  Sağolun.
Gerekli cevapları almanın rahatlığı ile Alman Focusx Gazetesi muhabiri Marcus Mall defalarca teşekkür ederek telefonu kapatmıştır. 
Telefon konuşması biten Savcı bey gazetecilere dönerek arkadaşlar duruşmadan sonra daha net cevaplar ile görüşürüz, der ve salona doğru ilerler. 
Bir gazeteci koşarak savcının yanına gelir. Savcı bey sizi kim aradığını biliyormusunuz der. Savcı Berk evet "Alman Focusx Gazetesi muhabiri Marcus Mall" der. 
 Ekmek parası için akşama kadar bin bir türlü tehlikeler atlatarak zor mesleğini sürdüren ve tabiri caizse Feleğin çemberinden  bir kaç defa geçmiş gazeteci Hasan : Efendim sizi  Behçet SATAR Cezaevinden aradı der. 
Savcı Berk duyduklarına inanamaz bir kaç defa sendeler, yıkılmamak için duvara yaslanır. Ayakta zor durmaktadır. Belli ki okul yıllarında kalede iken yediği gollerin tamamından fazlasını bir anda yemiştir. Konuşamaz. Yutkunur............  tek kelime çıkar ağzından "o kadar da değildir yaaa "der.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder